10 ترفند که دیگر به تعمیر تلویزیون نیاز پیدا نمی کنیم.

تعمیر
تشخیص خرابی و تعمیر تلویزیون
آوریل 8, 2020
قیمت تعمیر
قیمت تعمیر تلویزیون چقدر است؟
می 23, 2020

10 ترفند که دیگر به تعمیر تلویزیون نیاز پیدا نمی کنیم.

تعمیر ال سی دی

چکار کنیم که دیگر نیازی به تعمیر تلویزیون نداشته باشیم؟ رعایت چه نکاتی می تواند به سالم ماندن تلویزیون ما کمک کند؟

در مطالب قبلی شما را با تشخیص خرابی و تعمیر تلویزیون آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

تعمیر

جلوگیری از تعمیر تلویزیون

می خواهید تلویزیون شما تا حد ممکن دوام داشته باشد. برای اینکه تلویزیونتان سالم تر بماند و دوام بیشتری داشته باشد به نکات زیر توجه کنید:

  • با انگشتان یا هر چیز دیگری به صفحه نمایش فشار وارد نکنید. صفحه نمایش پلاستیکی جلوی پلاستیک یا شیشه ای است که به عنوان صفحه نمایش صفحه نمایش LCD و LCD یا صفحه نمایش تلویزیون پلاسما شناخته می شود. این کتار باعث آسیب رساندن به ال سی دی تلویزیون شما می شود و در صورتی که نیاز به تعمیر پیدا کند بسیار پر هزینه خواهد بود. پنل شکسته یا خسارت دیده یکی از پر هزینه ترین فاکتور ها در تعمیرات می باشد.
  • اشیاء را به سمت صفحه نمایش نکشید یا پرتاب نکنید. اجازه ندهید تا بچه ها این کار را انجام دهند.
  •  در حالی که خواب هستید، در محل کار یا در خانه نیستید، تلویزیون را روشن نگه ندارید بیش از حد با آن بازی نکنید. هرچه بیشتر از تلویزیون استفاده کنید، قسمت های بیشتری از آن از بین می روند.
  • هنگام تمیز کردن صفحه تلویزیون، مایع شستشو را به طور مستقیم روی تلویزیون نریزید (هرگز شوینده را روی تلویزیون اسپری نکنید). برای از بین بردن گرد و غبار یا خاک یک پارچه میکرو نرم کافی است. اگر تلویزیون خیلی کثیف بود، مقداری آب روی پارچه اسپری کنید و روی صفحه نمایش بکشید. هرگز از مواد شوینده شیمیایی استفاده نکنید. سپری کردن مایعات به طور مستقیم روس تلویزیون می تواند آسیب های جدی را به دنبال داشته باشد.
  • اجازه ندهید که گرد و غبار باعث گرفتگی دریچه های پشت تلویزیون شود. تهویه مناسب برای کار قطعات را فراهم کنید. تلویزیون را از دریچه های حرارتی، مجاری حرارتی و همچنین شومینه ها دور نگه دارید.

اگر این کار ها را انجام دهید و به این نکات توجه کنید زمان تعمیر تلویزیون را تا حد قابل ملاحظه ای به تعویق خواهید انداخت.

گرما و حرارت مستقیم می تواند به قطعات آسیب وارد کند.

  • از تلویزیون فقط برای گوش دادن به موسیقی استفاده نکنید، در این صورت بهتر است تا از یک سیستم استریو یا Home Entertainment استفاده کنید. اگر هیچ ویدیویی موجود نیست تلویزیون را خاموش کنید. از تلویزیون برای برنامه هایی که هم صوتی و هم تصویری هستند استفاده کنید.
  • سعی نکنید تا خودتان تلویزیون را تعمیر کنید، مگر اینکه شما یک تکنسین واجد شرایط باشید. اگر تعمیرات را بلد نباشید ممکن است در آخر مجبور شوید هزینه های بیشتری را بپردازید. پس سعی کنید در کاری که تخصص ندارید دخالت نکنید و تعمیر تلویزیون را به افراد ماهر و دوره دیده بسپارید.
  • تلویزیون را هنگام پخش حرکت ندهید و آن را جا به جا نکنید. سیم و همه دستگاه ها و کابل ها را از برق جدا کنید. سپس تلویزیون را هر جایی که خواستید قرار دهیدو اما به طور کلی بهتر است خیلی هم جای تلویزیون را تغییر ندهید و سعی کنید دکوراسیون ثابتی را برای تلویزیونتان انتخاب کنید.
  • اتصال RF را با انبردست یا ابزار محکم نکنید. بهتر است این کار را با دست انجام دهید و از ابزاری کمک نگیرید.
  • پشت تلویزیون را بررسی نکنید. اگر مشکلی در تلویزیون و پخش می بینید لازم نیست پشت تلویزیون بروید این کار قدیمی شده است.تلویزیون های LCD، پلاسما، LED، و همچنین تلویزیون های سه بعدی ظریف هستند و ممکن است کوچک ترین حرکتی به آن ها باعث آسیب شود. بهتر است با یک تکنسین تماس بگیرید.

با این حال اگر به تعمیر نیاز داشنید می توانید برای تعمیر تلویزیون با مناسب ترین قیمت با کارشناسان ما در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =